Przejdź do treści

Błyskawiczny przyrost masy mięśniowej

  • przez

U kulturystów, a także mężczyzn dbających bardzo o własny wygląd, odpowiednio ukształtowana sylwetka ma bardzo duże znaczenie. Chodzi o to, by mięśnie były właściwie wyeksponowane – żeby były proporcjonalnie rozwinięte w porównaniu do siebie nawzajem, aby nie były karykaturalnie przerośnięte i generalnie robiły wrażenie dobrze zbudowanej, zdrowej i wysportowanej sylwetki męskiej, ani nie zbyt chudej, ani za nadto umięśnionej.

Budowanie masy mięśniowej to rezultat długotrwałych, trudnych ćwiczeń na siłowni. Należy je wykonywać w odpowiednich interwałach, aby osiągnąć pożądane wyniki. Ale to nie wszystko – żeby uzyskać odpowiednie kształty trzeba zadbać też o swoją dietę. Powinna ona zawierać większy procent białka kosztem prostych węglowodanów, które wpływają jedynie na przyrost tkanki mięśniowej. Żeby stymulować szybki przyrost masy mięśniowej potrzebna jest zwiększona podaż białka. Zdecydowanie w prosty sposób można ją uzyskać poprzez suplementowanie specjalnych preparatów białkowych w postaci pudru występujących w różnych smakach, do regularnie zjadanych potraw białkowych – omletów, naleśników, ciast, shake’ów i innych podobnych.
Jeśli chodzi o odpowiedni sklep odżywki są dostępne w specjalistycznych sklepach, stacjonarnych bądź internetowych, zajmujących się wyłącznie suplementami dla sportowców. Zdarza się, że dobrej jakości odżywki możemy zakupić w dobrze zaopatrzonych sklepach sportowych. Na szczęście teraz w dobie sklepów internetowych można bez problemu zaopatrzyć się w niezbędne produkty w sklepach internetowych. Mają one suplementy diety stymulujące przyrost tkanki mięśniowej zarówno w postaci proszku, jak i tabletek. Co istotne – suplementy te sprzedawane są w różnych gramaturach, od jednorazowych dawek po porcje na dłużej niż dwa miesiące systematycznego stosowania.