Przejdź do treści

Ćwiczenia FBW

  • przez

Coraz większymi krokami przybliżają się święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie sylwester i noworoczne postanowienia. Część z nas przechyla się na podjęcie swojej historii ze sportem. Biegniemy dlatego na siłownię i kupujemy karnet w promocji „3 miesiące w wartości 2” z okazją iż będzie to motyw dłuższej przygody. Lecz wraz z nadejściem kwietnia kluby pustoszeją, a własne plany idą na przyszły rok. Jak wytrwać w pracy nad sobą?
Słyszałeś kiedyś o treningu obwodowym? Jeśli nie toż może być dobre rozwiązanie dla ciebie. Potrafisz go realizować na siłowni, a kiedy brakuje tobie terminu by się tam wybrać – równie wspaniale możesz przejść przez wszelkie ćwiczenia w domu. Sam trening jest niesłychanie wymagający a z pewnością potrzebne ci będzie sporo samozaparcia, ale wyniki są tegoż właściwe. Trening obwodowy to prawdziwy plan treningowy, ułożony w taki sposób by w wszystkiej sesji było najmniej jedno zadanie na zwiększenie głównych grup mięśniowych. Wymaga on właściwej wydolności oddechowej oraz siły mięśniowej, lecz mogą go robić zarówno mmłodzi kiedy i zawodowcy.
Kiedy zacząć ćwiczenia na siłowni? Dobrym lekarstwem na początek jest jedność z trenerem personalnym. Pokaże ci kiedy poprawnie wykonywać każde ćwiczenie jak również ułoży dla ciebie indywidualny plan treningowy. Ponadto uzyskasz także porady żywieniowe oraz kolejną motywację – bycie świadomym tego że ktoś widzi w nas potencjał i walczy wraz z nami daje naprawdę dużego kopa. Z upływem czasu niezbędna wiedza przyjdzie sama, a ćwiczenia na siłowni stanie się elementem dnia, bez jakiego będziesz czuć niedosyt.