Przejdź do treści

Jakie suplementy na masę

  • przez

Kiedy chcemy przybrać na masie, najlepiej zaplanować i przemyśleć cały proces, tak aby w późniejszym czasie mieć długo oczekiwane efekty. Układamy przemyślany trening, dietę oraz kupujemy suplementy. Ale czy wszystko co oferuje nam rynek odżywek jest nam potrzebne?

Jakie suplementy na masę

Podczas „robienia masy”, każdy teoretycznie powinien wiedzieć, że oprócz ćwiczeń bardzo istotna jest dieta. Bez odpowiednio zbilansowanego menu, zakupione suplementy diety, w pełni nie wykorzystają swojego potencjału. Dieta na masę charakteryzuje się przyjmowaniem takiej ilości kalorii która przewyższa nasze dobowe zapotrzebowanie. To pozwala organizmowi na budowanie większej i nowej masy mięśniowej. Należy pamiętać, że dieta to podstawa, natomiast suplementy to jedyny dodatek, który ma pomoc w procesie kształtowania i modelowania upragnionej i długo oczekiwanej sylwetki.

Jednak jaką odżywkę wybrać aby mieć efekty? Nie trzeba się, aż nad tym zastanawiać czy zbytnio kombinować. W większość przypadków potrzebujemy jedynie dobrej jakości monohydratu kreatyny, białka i preparatu witaminowo-mineralnego. Gdy mamy bardzo szybką przemianę materii, przez którą nie jesteśmy wstanie dostarczyć odpowiedniej ilości węglowodanów i kalorii z diety naszemu organizmowi, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości Gainer. Taki zestaw suplementów diety, pozwoli nam na wypracowanie nowej masy mięśniowej, a na efekty nie trzeba będzie bardzo długo czekać. Twoja nowa sylwetka wzbudzi zazdrość wśród kolegów oraz pożądanie u kobiet.