Przejdź do treści

Wspomaganie sportowe

  • przez

Od wielu lat sportowcy wspomagają się odżywkami i dopingiem, aby cały czas iść do przodu i poprawiać swoje wyniki. Nawet Ci, którzy nie biorą, a są na światowym poziomie, również biorą, tylko o tym nie mówią.
Tanie odżywki to trochę jak rosyjska ruletka, nigdy nie wiadomo na co trafisz. Osobiście uważam, że najlepiej kupować odżywki, których firma jest już jakiś czas na rynku. Dlatego, ponieważ mamy wtedy dość duże przekonanie, że nie wkładają do tych proszków nie wiadomo czego. Jeżeli chodzi już o cenę, to takie firmy ja TREC, OLIMP czy FA mają bardzo podobne ceny, różnica między tym samym produktem, czyli na przykład kreatyną monohydrat to parę złotych. Również jeżeli chodzi o skład i działanie to wszystko jest do siebie bardzo podobne, tak naprawdę co kupicie to na Was zadziała, lub nie.
To czy coś na Was zadziała zależy też od waszego organizmu a nie od jakości produktu, który bierzecie. Jednak zapewniam, że jeżeli będziecie w miarę dobrze trenować i jeść, to każdy produkt z tych wyżej wymienionych firm jakoś pozytywnie na Was zadziała, a to jak bardzo to już sprawa losowa. Z drugiej strony nie ma sensu wyobrażać sobie nie wiadomo jakich rezultatów, w końcu to tylko suplementy diety mimo wszystko.
Hormon wzrostu, to składnik, który jest produkowany w naszym organizmie, dokładnie w przysadce mózgowej, pewnymi zachowaniami żywieniowymi można podnieść jego poziom o kilka procent, co przyczyni się do większych przyrostów. Jest również możliwość zakupienia tego środka w postaci płynnej do podania poprzez iniekcje.