Przejdź do treści

Co często wspomaga sportowców?

  • przez

Od niedawna bardzo modnym tematem wśród wszystkich jest budowanie właściwej figury dzięki uprawianiu sportu i poprzez odpowiednią dietę. Mimo że zmienia się styl utrzymywania właściwej masy i formy ciała, to mimo wszystko niezmienne dla ludzkości jest dążenie do perfekcji w tym zakresie – postury bez najmniejszej odrobiny tłuszczu, wysportowanej i silnej, tak u kobiet jak i u mężczyzn.

Taką sylwetkę dobrze byłoby utrzymywać przede wszystkim dzięki pomocy odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, jednak gdy usiłujemy wyrobić sobie odpowiedni ciężar mięśni, ich „wypukłość” i chcemy je podkreślić, niezłym wspomagaczem będą odżywki na masę mięśniową. Zawierają one głównie skoncentrowane izolaty białka, a to dzięki niemu masa mięśni budowana jest jeszcze prędzej – oczywiście nie sama z siebie, ale właśnie dzięki stymulowaniu tego przyrostu dobrą dietą i systematycznymi ćwiczeniami.

Wszelkie suplementy diety mają sens tylko w przypadku, gdy używa się je jako dodatek do zdrowej diety i aktywności fizycznej. Nie jest dozwolone zastępować nimi zdrowej diety czy też liczyć na to, że siedząc przed małym ekranem na wygodnej kanapie i pogryzając naprzemiennie chipsy i specyfiki staniemy się w jednej chwili chodzącymi ideałami z wysportowaną figurą.

Osoby, które na co dzień uprawiają sport, jednak martwią się tym, że nie dadzą rady „wycisnąć” z siebie zbyt dużo podczas treningu, powinny oprócz odżywek białkowych przyjmować również odżywki na siłę. Są to specjalnie przygotowane preparaty zawierające odpowiednie mieszaniny aminokwasów co ma na celu podnieść wytrzymałość mięśni, ich odporność na zmęczenie i zapodające mięśniom kopa energetycznego. Dzięki tym dodatkom nie męczymy się tak szybko podczas treningu, jesteśmy w stanie dać z siebie więcej, a co za tym idzie nasz trening będzie bardziej skuteczny i pozwoli w niezłym czasie odnotować założone wcześniej rezultaty w postaci muskularnego ciała.