Przejdź do treści

Jak zbudować masę mięśniową

  • przez

Powiększenie masy mięśniowej to w sporej liczbie przypadków klucz do doskonałej sylwetki. Chociaż żeby osiągnąć wybrany cel trzeba właściwie wpływać na organizm. Jednym z elementów jest dobrze dobrana dieta na masę mięśniową. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy powinieneś udać się po pomoc do dietetyka lub trenera osobistego. Jak się spodziewacie przed tym dobrym pomysłem jest zrobić przegląd żeby sprawdzić kompetencje takiej osoby.

Odpowiednie menu na wzrost masy mięśniowej musi być wyposażona w białko. Dieta sprawdza się, gdy jest układana indywidualnie zgodnie z potrzebami człowieka, który trenuje, powinna zawierać właściwą dawkę makroskładników. Przy ustalonej właściwie diecie i ćwiczeniach powinien nastąpić wzrost masy mięśniowej bez większego przyrostu tkanki tłuszczowej.
W dziedzinie kulturystyki wyznacza się dwa podstawowe okresy – okres wzrostu masy oraz następnie okres redukcji. W czasie tego ostatniego okresu redukuje się niepotrzebną tkankę tłuszczową tak, aby uwidocznić mięśnie, z tego powodu tak istotne będzie aby podczas okresu „masowania” wystąpił przyrost głównie masy mięśniowej, a nie tłuszczowej.
W celu doprowadzenia do właściwego przyrostu mięśni kluczowy jest odpowiedni trening siłowy. Trening powinien być wykonywany pod bacznym okiem znawcy tego tematu. który będzie nadzorował postęp nad technicznym wykonywaniem ćwiczeń.

Odpowiedni trening dobrze by był tak stworzony żeby po każdej serii mogła nastąpić zaplanowana regeneracja. Cykl treningowy, który będzie wyłącznie uwzględniał wyczerpujące treningi może doprowadzić do zniszczenia mięśni.
W czasie budowania masy mięśniowej z pomocą nadciągają różnorodne odżywki i suplementy. Pożądanymi podczas „masówki” będą: białko, aminokwasy proste oraz złożone, a z suplementów doskonałe będą witaminy w zwiększonych porcjach i właściwych kombinacjach. Takie preparaty najkorzystniej będzie stosować według porady od swojego trenera.