Przejdź do treści

Jak zrobić rzeźbę – dla początkujących

  • przez

Dobre pomysły w jaki sposób wykonywać ćwiczenia w domu łatwo znaleźć na każdym forum o bodybuildingu. Rejestrując się na takim forum można dokonać wymiany doświadczeń, a jeżeli jakaś osoba dopiero zaczyna przygodę z szeroko pojętym fitnessem, to wykorzystać z innych osób. Oczywiście przeróżne zadania na rzeźbę dla początkujących, nie są najpopularniejszym tematem, jak wszyscy wiedzą, większości ludzi zależy na zbudowaniu najpierw jakiejś masy. Nie można jednakowoż pomijać ich w we własnym schemacie treningowym na samym początku drogi.

Bardzo efektownym początkiem, a jeżeli komuś zależy bardziej na wyważonej sylwetce niż wielkogabarytowej masie jest kalistenika. Właśnie kalistenika w swojeich głownych zasadach zakłada brak, lub wyjątkowo niewielką ilość potrzebnego sprzętu, są to bowiem ćwiczenia przy pomocy mocy swojego ciała, a zatem pompki, brzuszki, podciągnięcia przysiady i inne. takie zadania na rzeźbę dla niedoświadczonych nie różnią się tak bardzo w kalistenice diametralnie od ćwiczeń zaawansowanych, po prostu bardziej wymagające ćwiczenia są wykonywane z utrudnieniem lub ewentualnie dodatkowym ciężarem.

Generalnie cała kalistenika nie rozróżnia ćwiczeń na masę, rzeźbę i kondycję w inny sposób niż poprzez ilość powtórzeń i tempo ich wykonywania. Ciekawe idee w jaki sposób ćwiczyć w domu nie są zatem ograniczone dostępnością do sprzętu, nie potrzeba żadnych hantli ani sztang, nie zabierają również dużo miejsca. Meble domowe wystarczają, aby w wyniku zmian kątów nachylenia wykonywanych ćwiczeń zrealizować w zasadzie wszelkie idee, jakie nam przyjdą do głowy jak wykonywać ćwiczenia w domu. Praktycznie jedynym przydatnym sprzętem może być drążek do podciągnięć, który można powiesić we framudze, lub zastąpić go podczas niektórych wariantów ćwiczenia drążkiem od miotły opartym na dwóch krzesłach.