Przejdź do treści

Najlepsze ćwiczenia na masę mięśniową

  • przez

Jeśli planujesz podnieść masę mięśniową to możesz się zainteresować ćwiczeniami na siłowni jak również zdrową dietą. Pewnym z najskuteczniejszych treningów dzięki, jakiemu w szybkim czasie wyrobisz mięśnie jest trening fbw. Poprzez skrót fbw mamy na myśli Full Body Workout czyli ćwiczenia całego ciała. Dzięki niemu w dość niedługim czasie masz możliwość dołożyć mięśni na swoje ciało, jeżeli będziesz posiadał szczęście {zgubisz również niepotrzebny którym jest tkanka tłuszczowa. Jest to trening zdecydowanie proponowany dla ludzi zaczynających swoją historię z siłownią, jednakże też zaawansowani klienci nie będą rozczarowani.
Jeżeli myślisz o zaczęciu ćwiczeń na siłowni możesz również starać się poprawić swój jadłospis, przez co rezultaty będą dodatkowo szybsze. Powinieneś w pierwszej kolejności zwiększyć konsumpcję białka zwierzęcego, najlepsze artykuły zawierające dobrej jakości białko to jajka od kury, mięsa chude czyli szynka wieprzowa, filet z kurczaka i mięso wołowe. Następnym istotnym materiałem są zdrowe tłuszcze zawarte między innymi w tłustych rybach, orzechach oraz mięsach. Należy unikać nienaturalnych tłuszczy zamkniętych w ciastkach, deserach i margarynach do smarowania chleba.
Ostatnim ważnym makroskładnikiem są węglowodany. Najodpowiedniejszymi ich pochodzeniami są ziemniaki, ryż, różnego rodzaje kaszy oraz płatki owsiane.