Przejdź do treści

Trening Obwodowy – Fakty I Mity

  • przez
Trening fbw

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc już teraz warto pomyśleć o tym jak będzie prezentowało się nasze ciało w tym okresie. Jak wiadomo, oprócz diety bardzo ważne są ćwiczenia fizyczne.
Ostatnio bardzo modny jest trening fbw – full body workout – nazywany jest treningiem całego ciała. Podczas pełnej sesji, trening fbw ćwiczymy wszystkie grupy mięśniowe. Jest to bardzo praktyczny trening, ponieważ oszczędzamy czas oraz często zmieniamy ćwiczenia dzięki czemu trening fbw nie jest monotonny. Warto dodać, że przy okazji budujemy masę mięśniową.

Trening obwodowy

Również trening obwodowy jest bardzo ciekawą opcją. Skierowany jest do osób, które oczekują szybkich efektów swoich ćwiczeń. Trening obwodowy sprawia, że rozwijamy wszystkie grupy mięśniowe oraz zwiększamy swoją wytrzymałość. Dodatkowym atutem jest to, że szybko spalamy kalorię.
Jestem pewna, że decydując się na ćwiczenia fizyczne wybierzecie albo trening fbw, albo trening obwodowy. Pamiętajcie jednak, że aby uzyskać idealną figurę ważne jest to, aby trening był idealny.

Trening obwodowy
Trening obwodowy

Trening fbw

Wiele osób wraz z rozpoczęciem przygody z siłownią oczekuje jak najszybszych efektów. Jednak zazwyczaj wymaga to odpowiednio opracowanego planu. Ćwiczenia powinny być właściwie dobierane, a cały plan należy dobrze przemyśleć. Jednym z bardziej skutecznych sposobów jest trening fbw. W ciągu jednej sesji treningowej ćwiczymy wszystkie partie mięśniowe. Dzięki temu całe ciało rozwija się równomiernie. Osiągane efekty są możliwie najlepsze i dość szybko możemy je dostrzec. W ten sposób nie dochodzi do nadmiernego obciążania poszczególnych mięśni. Włókna regenerują się bardzo szybko i dzięki temu dużo łatwiej jest budować masę mięśniową. Bardzo podobną metodą jest trening obwodowy. Nie potrzebujemy do niego żadnych obciążeń. Wystarczy jedynie masa naszego ciała. Przy odpowiednim doborze ćwiczeń może być równie skuteczny jak trening z ciężarami. Dzięki temu ten typ planu treningowego możemy bez problemu realizować w domu. Nie potrzebujemy do niego specjalnego sprzętu, który często jest dość drogi.